Modlitwa uwielbienia – co to?

Uwielbienie jest formą wyrażania naszej wiary w Boga. To oddawanie Bogu czci i chwały. Poprzez wyrażanie naszej wdzięczności wobec Boga, nie tylko sprawiamy Mu radość, ale również spoglądamy na nasze życie z innej perspektywy. Z czasem możemy spokojnie powiedzieć, że im więcej jest w naszym życiu uwielbienia Pana, tym bardziej mamy ochotę to robić!

Oto kilka praktycznych porad by wielbić Boga zawsze i wszędzie:

  • Rozpocznij dzień od uwielbienia. Możemy spontanicznie wielbić Boga już o poranku, zaraz po przebudzeniu możesz Mu powiedzieć krótki akt strzelisty, dwa – trzy zdania wdzięczności, zaśpiewać coś lub posłuchać pieśni uwielbienia, albo przeczytać krótką modlitwę uwielbienia, możesz otworzyć Pismo Święte i pomodlić się jakimś psalmem ( Ps 9, Ps 29, Ps 96, Ps 104, Ps 126, Ps 136, Ps 150, i inne ).
  • Zakończ dzień oddając chwałę Panu. Wieczorem, przed pójściem spać, warto poświęcić kilka chwil na przyjrzenie się wydarzeniom dnia i podziękowanie Bogu za wszystkie dobre momenty. Czasem są też chwile trudne, dzień był ciężki – nie rezygnuj wtedy z uwielbienia, ale właśnie, w tym momencie swojego, w tej sytuacji dziękuj Panu za Jego wszechmoc i potęgę, ogłaszaj Jego panowanie nad sobą, nad swoim życiem.
  •  Dziękuj Panu za każdym razem, gdy poczujesz się szczęśliwy. Jeśliby się nad tym zastanowić, uwielbienie przychodzi nam najłatwiej, gdy jesteśmy szczęśliwi, gdy coś nam się udało, gdy dzieją się sytuacje miłe i radosne. Warto skorzystać z tych chwil, by oddać chwałę Panu i pomyśleć o Nim! Wystarczy tylko: „Panie bądź uwielbiony w tej właśnie chwili!”
  • Uwielbiaj także wtedy, gdy jesteś nieszczęśliwy, zdenerwowany, itd. W ciężkich chwilach nie jest nam łatwo wielbić Boga. Jednak jeżeli właśnie w takich momentach, uda nam się znaleźć choć drobiazg, za który możemy wyrazić wdzięczność Panu, tym bardziej ucieszy Go nasz gest. Jest też możliwe, że pomoże nam to zobaczyć daną sytuację w zupełnie innym świetle, a niewątpliwie napełni nasze serce pokojem!
  • Weź udział w koncercie uwielbienia, wieczorze uwielbienia, wieczorze chwały. Coraz więcej chrześcijańskich, w tym katolickich grup muzycznych organizuje koncerty w Polsce i na świecie: Hillsong, TGD, Exodus 15, Mate.O…, Poczekalnia Pana Boga i wiele, wiele innych :)! To może być czas na złapanie oddechu w tym biegnącym świecie, chwila, w której ktoś inny poprowadzi Cię do uwielbienia. Czasem dobrze zobaczyć jak inni to robią.
  • Dołącz do grupy uwielbienia, do wspólnoty uwielbienia. W wielu parafiach, istnieje możliwość dołączenia do grupy uwielbienia, do wspólnoty. To szczególne miejsce, gdzie każdy może naładować swoje duchowe baterie i „napełnić się po brzegi” Duchem Świętym, a także stanąć z innymi do wspólnej modlitwy i oddać chwałę Temu, który jest jej godzien na wieki.
  • Weź udział w Mszy Świętej. Eucharystia (z języka greckiego „dziękczynienie”) jest ofiarą dziękczynną. W obrządku katolickim, kilka części Mszy jest w szczególny sposób poświęconych uwielbieniu, na przykład śpiewy Gloria („Chwała na wysokości”) czy Alleluja (które z hebrajskiego przekłada się na „Wychwalajcie Jahwe!”). Eucharystia jest uwielbieniem, przez które Kościół wyraża Bogu swoją wdzięczność za wszystkie Jego dobrodziejstwa. Eucharystia oznacza więc uwielbienie, przez które Kościół w imieniu całego stworzenia głosi chwałę Boga, a czyni to przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie.

„Zawsze i wszędzie – chcemy Cię wielbić Panie nasz !!!”